Datums: 30.01.2019 Es un mana valoda


Tā kā janvāris mūsu skolā bija lasītprasmes mēnesis, tad tā ietvaros piektdien, 25. janvārī devāmies uz bērnu bibliotēku  “Vecliepājas rūķis” Liepājā. Projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros apmeklējām nodarbību “Sava valoda ir nacionālais dārgums”. Tikām iepazīstināti ar dažādām pasaules valodām un ar valodu dažādību kāda ir tepat pie mums Latvijā. Apskatījām un aptaustījām pirmo ābeci un izspēlējām alfabētu. Darbojāmies grupās minot un veidojot senvārdu kolāžu. Izmēģinājām, kā tas ir lasīt aizvērtām acīm – braila rakstā. Spēlējām ineteraktīvās valodu spēles.

Noslēgumā apskatījām tematisko literatūras izstādi „Sava valoda ir lielākais nacionālais dārgums” /Jānis Endzelīns/ 

1.un 2. klases skolēni, janvāra mēneša temata ietvaros, apmeklēja Otaņķu pagasta bibliotēku. Apmeklējuma mērķis bija noskaidrot kur bibliotēka atrodas, kādas grāmatas viņu vecumam ir vispiemērotākās, kuros plauktos tās atrast bibliotēkā, kā arī piereģistrēties bibliotēkā kā lasītājam.

Ir dārgumi, ko glabājam aiz deviņām atslēgām. Turpretim valodu lietojam ik dienas un visur. Taču valoda ir ne tikai jālieto, bet arī jākopj.