Datums: 20.06.2022 Intriga par labākajiem līdz pēdējām spēlēm


14.jūnijā Gaviezes sporta laukumā, norisinājās ielu basketbola noslēdzošais posms, kurā kopumā piedalījās 7 komandas. Izspēles kārtība – komandas savā starpā izspēlē apli un četras labākās kvalificējas pusfināla spēlēm.
Aizvadot grupu turnīra spēles, pusfinālam kvalificējās komandas – G-Town, Zaļā piebaldziņa, Ciferblats un Kauguri/Līvas kapi.
Pirmajā pusfināla pārī tikās Zaļā piebaldziņa pret Ciferblatu, lai arī Ciferblatam grupu turnīra savstarpējā spēlē visai pārliecinoši izdevās pieveikt savus pretiniekus (11:2) un viņi pēc grupu turnīra spēlēm atradās augstākā vietā par saviem pretiniekiem, tomēr savu favorīta statusu pusfinālā viņiem neizdevās pierādīt, jo piedzīvots zaudējums ar rezultātu 5:11 , kas ļāva zaļās piebaldziņas komandai kvalificēties finālam.
Otrajā pusfināla pārī tikās komandas G-Town un Kauguri/Līvas kapi, šī spēle svarīga abām komandām, jo, ja G-Town piedzīvo zaudējumu, tad teorētiski var zaudēt kopvērtējuma pirmo vietu, bet Kauguri/Līvas kapi, uzvarot šo spēli, nodrošinātu trešo vietu kopvērtējumā, līdzīgā spēlē, ar rezultātu 11:9, uzvaru izcīnīja komanda G-Town, kurus finālā jau gaidīja komanda Zaļā piebaldziņa.
Mazajā finālā, kurā komandas cīnās par trešo vietu, tikās Kauguri ar Ciferblatu, arī šajā spēlē intriga par kopvērtējumu joprojām aktuāla, jo, ja komanda Kauguri izcīna uzvaru, tad viņi iekļūst kopvērtējuma TOP3, ja piedzīvo zaudējumu, tad trešo vietu iegūst komanda no rajona līdz olimpiādei, lai arī Ciferblats šo spēli iesāka pārliecinošāk un pat atradās vadībā ar rezultātu 5:2, tomēr Kauguri beigās spēja savus pretiniekus “nolauzt” un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 11:7 un nodrošināja sev 3. vietu kopvērtējumā.
Lielajā finālā tikās abas kopvērtējuma līderes - G-Town pret Zaļo piebaldziņu, lai arī G-Town bija nodrošinājuši sev pirmo vietu kopvērtējumā, neatkarīgi no šīs spēles iznākuma, fināla spēle bija saistoša un skatāma, līdzīgā spēlē, ar rezultātu 12:10, uzvaru izcīnīja komanda Zaļā piebaldziņa, bet ar to bija par maz, lai mainītu vietu secību kopvērtējumā.
Līdz ar to uzvaru kopvērtējumā izcīnīja komanda G-Town, kuri trīs posmos nodrošināja sev 29 punktus, otrā palika komanda Zaļā piebaldziņa ar 28 punktiem un trešā vieta komandai Kauguri/Līvas kapi, kuriem 23 punkti. 
 
Foto: Elīna Zvaigzne

Dienvidkurzemes ielu basketbols