Datums: 08.01.2019 Janvāris - lasīšanas mēnesis


      Janvāris Rudes sākumskolā tika pasludināts par lasītprasmes mēnesi. Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās, attīstoties tehnoloģijām, lasīšanas paradumi ir krasi mainījušies. Lasītprieku izkonkurējis dators, viedtālrunis, jo grāmatas lasīšana neizraisa tik spēcīgas emocijas kā kārtējā uzvara datorspēlē.

Laba lasītprasme nosaka skolēna panākumus visos mācību priekšmetos, ar lasīšanas palīdzību atklāj jaunas zināšanas, veido pasaules uzskatu, emocionālo pasauli, bagātina vārdu krājumu, sekmē empātiju, attīsta domāšanas un argumentēšanas prasmes, iztēli, radošumu, uzlabo komunikācijas prasmes, vēlāk palīdz gūt arī profesionālos panākumus, kā arī ir patīkams brīvā laika pavadīšanas veids. Labas lasīšanas prasmes, protams,  uzlabo arī pareizrakstības prasmes.

Tāpēc, šajā mēnesī veicām vairākus uzdevumus:

 • Apmeklējām bibliotēku un izvēlējāmie kādu sev interesējošu grāmatu
 • Piedalījāmies grāmatu izstādē skolā „Mana mīļākā grāmata”
 • Piedalījāmies citātu, atziņu, domu graudu sienas veidošanā
 • Lasījām skaļi
 • Uzlabojām katrs savu lasīšanas tehniku
 • Izveidojām reklāmu, video vai plakātu par savu mīļāko grāmatu, stāstu vai pasaku
 • Viedtālruņa vietā izvēlējāmies grāmatu
 • Piedalījāmies lasīšanas pēcpusdienā.

 

Labas grāmatas, tāpat kā labi draugi, ir grūti atrodamas, bet nekad nepievils un ar tām var labi pavadīt laiku!

Kāpēc lasīt?

 • Lasīšana uzlabo veselību, jo trenē smadzeņu mazās šūnas
 • Lasītais spēj tevi padarīt gudrāku
 • Palīdz palielināt vārdu krājumu
 • Runas veids paliek izteiksmīgāks un interesantāks
 • Ceļas pašapziņa
 • Veicina rakstītprasmi
 • Trenē koncentrēšanās spējas un uzmanības noturību
 • Uzlabojas atmiņa
 • Palīdz mācībās
 • Attīsta fantāziju un mudina uz jaunām idejām
 • Izklaide un atpūta vienā reizē