Datums: 21.04.2019 Mācību ekskursija pirms Lieldienām


Projektu nedēļas noslēgumā devāmies uz lielāko strausu fermu Latvijā  „Nornieki” Snēpeles pagastā, Kuldīgas novadā. Saimnieces pavadībā varējām apskatīt vienkopus vairāk nekā 100 strausus, kā arī Āfrikas būru šķirnes kazas. Uzzinājām par šo dzīvnieku dzīves ciklu, audzēšanu, uzvedības īpatnībām un interesantiem dzīves gadījumiem. Strausi pārsteidza ar savu lielo un spēcīgo augumu, mīkstajām un skaistajām spalvām, kā arī ar savu milzīgo ziņkāri. Savukārt kazas radīja mīļuma iespaidu, jo kaziņas brīvi pastaigājā pa teritoriju un labprāt ļāvās samīļošanai. Apskatījām strausu olas, aptaustījām un izpētījām strausu olas čaumalu.

Radošajās darbnīcās gatavojām zīmulīti ar strausu spalvām.

Noslēgumā cienājāmies ar strausu gaļas zupu.

Ekskursija notika projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros.