Datums: 05.11.2018 Nodarbības par senajām lietām


Nodarbības par seno priekšmetu

Lai veicinātu sarunas ģimenē starp vairākām paaudzēm, īpaši bērniem ar vecāko paaudzi, Otaņķu senlietu krātuve sadarbībā ar Rudes sākumskolu kopš jaunā mācību gada sākums reizi nedēļā vada mācību stundu pirmklasniekiem par tēmu „Nedēļas senā lieta”.

            Audzēkņi jau ir iepazinuši sētuvi un izmēģinājuši ar to sēt graudus. Vēl meitenes ir izpētījušas zīļu kroni un puiši – rateni, kā arī paši gatavoja savas seno galvassegu versijas. Iepazīts arī vējlukturis. Pēc tam izgatavots savs, no vēja pasargātais, gaismas ķermenis. Ciklā divu mēnešu garumā paredzētas astoņas nodarbības.

Lelde Jagmina, Otaņķu senlietu krātuves vadītāja

 

Katru otrdienas rītu skolēni ar nepacietību gaida ciemiņu no Otaņķu senlietu krātuves. Lelde ierodas, tērpusies greznajā Nīcas tautastērpā. Tas nodarbībām piešķir īpašu noskaņu.

            Šīs nodarbības piesaista ar prakstisko darbošanos. Bērni ar interesi aplūko un aptausta senos priekšmetus, iesaistās to izpētē. Vēlāk viņi no dažādiem mājsaimniecības un kancelejas piederumiem veido savu interpretāciju senajam priekšmetam. Ir paies prieks vērot, kā mazie pirmklasnieki ar degsmi iesaistās šajos izpētes procesos.

            Šim projektam ir liels potenciāls, tādēļ no visas sirds ceru, ka arī citus gadus skolēniem būs iespēja ieraudzīt Leldi un viņas krātuves senos priekšmetus skolas telpās.

Jolanta Čaure, 1.klases audzinātāja