Datums: 21.04.2019 PROJEKTU NEDĒĻA 2019


Ir svarīgi atcerēties un kopt  mūsu senču paražas, tādēļ Rudes sākumskola par savu projektu nedēļas tēmu izvēlējās tēmu “Lieldienas”. Četru dienu garumā tika organizētas dažādas radošās darbnīcas un aktivitātes šo paražu stiprināšanai.

Projektu nedēļa iesākās, uz radošas un praktiskas darbošanās, nots. Pirmdienas dienā skolēni, aktīvi darbojoties, izpaudās gastranomijas jomā. Skolēni cepa un Lieldienu noskaņās dekorēja keksiņus. Skolēni ar patiesu aizrautību un interesi piedalījās keksiņu mīklas sagatavošanā, nepacietīgi gaidīja brīdi, kad tos varēs izņemt no krāsns un pēcāk tos dekorēja.

Otrdiena – raiba kā Lieldienu ola

Visvienkāršākais un visbiežāk izmantotais olu krāsošanas veids ir sīpolu mizas. Taču Lieldienu olas var krāsot ar ļoti, ļoti dažādiem dabas materiāliem. Tāpēc arī mēs ķērāmies pie darba un izmantojām visdažādākos dabas materiālus: pavasara augus, pūpolus, dažādas tējas, melleņu ievārījumu, sarkanās bietes, sūnas u.c. Eksperimenti izdevās un iegūvām neticami raibu un skaistu rezultātu! Lieldienu olu krāsošana ir interesanta nodarbošanās, jo rezultāts vienmēr ir pārsteigums -  nebūs neviena vienāda ola, bet katra ola būs īpaša un neatkārtojama.

Diena turpinājās ar sporta aktivitātēm, kuras bija saistītas ar Lielās dienas svētku atribūtiku un tradīcijām.

Dienas noslēgumā pie mums ciemojās Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis. Skolēni ar lielu interesi klausījās par Lielās dienas svinēšanas tradīcijām Otaņķos, dziedājām kopīgi dziesmas un gājām rotaļās. Liels paldies Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim un tā vadītājai – Solveigai Pētersonei par atsaucību!

Ja otrdien skolēni iepazinās ar olu krāsošanas tehniku ar dabas materiāliem, tad trešdien skolēniem bija iespēja iepazīties ar nedaudz netradicionālāku olu apgreznošanas metodi – dekupāžās metodi. Smalks un māksliniecisks darbiņš, kurš prasa daudz pacietības, un nes skaistus augļus. Skolēniem izdevās radīt nelielus mākslas darbus.

Turpmāko dienas daļu skolēni kopā ar angļu valodas skolotāju, iepazinās ar Lieldienu tradīcijām Anglijā un izvietoja aplūkošanai skolēnu kopdarbu – Lieldienu olu koka un Lieldienu kūciņas kolāžas.

Tika aizvadītas aizraujošas četras dienas iepazīstot un kopjot tautas tradīcijas un radot pašiem savas skolas tradīcijas.